BASIN

TÜRKONFED'in GESİFED ziyareti.

08.11.2012 tarihinde TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Başkanı Süleyman ONATÇA, Denizli'de Türkonfed üyesi olan GESİFED'i ziyaret etti.  
 
GESİFED'e (Güney Ege Sanayiciler ve İş Adamları Federasyonu) üye dernekler; DESİAD (Denizli Sanayiciler ve İş Adamları Derneği), DEGİAD (Denizli Genç İş Adamları Derneği), BESİAD (Bodrum Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği), DENİZLİ SOROPTİMİST KULÜBÜ, GİKAD (Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği) başkanlarının da hazır bulunduğu ziyaretler kapsamında Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR, PAÜ Rektörü Hüseyin BAĞCI ve PAÜ bünyesinde faaliyet gösteren BİYOM (Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Merkezi) ziyaret edildi. Ziyaretlerde 2011 yılında Denizli'de TÜRKONFED'in düzenlediği ''Kalkınmada Bölgesel Dinamikler'' sempozyum kitabı hediye edildi.  
 
Yapılan görüşmelerde Denizli'nin sanayi sektöründe, Muğla'nın turizm, Aydın'ın tarım sektörlerinde ülke ekonomisi için önemini vurgulayan ONATÇA, bölgesel kalkınmanın iş dünyası insanları ile birlikte gerçekleştirilebileceğine ve örgütlenmenin önemine dikkat çekti.  
 
Daha sonra GESİFED bünyesindeki iş dünyası derneklerinin yönetim kurulu üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirildi. ONATÇA, toplantıda kadınların mesleki örgütlenmede daha çok yer alması gerektiğini, bu konuda çaba harcanmazsa başarılı olunamayacağını söyledi.  
 
GESİFED ve DESİAD yönetim kurulu başkanlığını yürüten, aynı zamanda TÜRKONFED yönetim kurulu üyesi olan Mehmet Salih BAŞÖZ, bölge sorunlarının TÜRKONFED aracılığıyla en üst düzeye aktarılabildiğini, GESİFED çatısı altında üye dernek sayılarını artırmak amacıyla çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.  
 
Yönetim Kurulu toplantısı, üye dernek yöneticilerinin değerlendirmeleri ile son buldu.

< Geri


GESİFED Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu
Kınıklı Mah. Ulus Cad. Yürekten Apt. No:125/1 Pamukkale / DENİZLİ / TÜRKİYE
Tel: (258) 212 80 97
Faks: (258) 213 87 84
info@gesifed.org.tr | www.gesifed.org.tr

Bizi Takip Edin :