BASIN

İstanbul Seçimleri Açıklaması

09.05.2019 
 
SEÇİM GÜVENLİĞİ ESASTIR 
 
Ülkede demokrasi kültürünün yerleşmesi için, halk iradesinin sağlıklı oluşması mutlak gerekliliktir. Aksi örnekler Türkiye’yi, vatandaşları ve diğer uluslar nezdinde güven ve itibar kaybına uğratmaktadır. 
 
ADALETİN DOĞRU TECELLİSİ İÇİN ÖZEN GEREK 
Kişisel ve ulusal bağımsızlıkların teminatı olan adaletin yara almaması için maksimum özen şarttır. Üreten, istihdam sağlayan, vergi yükünü ifa eden ve bu yolla ülkeye omuz veren iş dünyası olarak, bu özeni, toplumun tüm kesimleriyle birlikte talep ediyoruz. 
 
SİYASET DİLİ HALKI SAKİNLEŞTİRMELİ 
Siyasete hoşgörülü-demokratik ve kucaklayıcı üslubun hakim olmasını, 23 Haziran seçiminin toplumsal barışla tamamlanmasını bekliyoruz. 
 
EKONOMİK DENGESİZLİKLER KAYGI VERİCİ 
Seçim sebebiyle ekonomi gündeminden uzaklaşıldı. Süreç ekonomik tablodaki dalga boyutunu yükseltmemeli. İş dünyası patronundan işçisine kadar, bozulan ekonomik tablolardan dolayı kaygılanmakta. 
 
EGEMENLİK ULUSUNDUR. 
Demokrasinin gereği olarak, halkın tüm kesimlerinin beklentilerini özgürce ifade edebilecekleri ortamın sağlanmasının kıymetine inanıyoruz. 
 
GELİŞMİŞ ÜLKELER, HESAPVERİR ÜLKELERDİR. 
Kamu vicdanının rahatlamasına ve normalleşmeye ihtiyacımız var. Bunun için görevini usule ve esasa uygun yapmayan kamu görevlilerinin istifalarının gerekli olduğunu düşünüyoruz. 
 
TÜRKİYE HALKIN SAĞDUYUSUYLA GÜÇLÜDÜR. 
Ülkesini seven iş insanlarının üretim enerjisi ve ülkesine inancı, mevcudiyetini aynen korumaktadır. Ülkemizin aşılmayacak sorunu yoktur. Arkamıza değil önümüze bakarak yolumuza devam ediyor, seçim sonuçlarının şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz. 
 
Saygılarımla. 
Av. Aysun Nalbant 
GESİFED Yön.Krl.Bşk. 

< Geri


GESİFED Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu
Kınıklı Mah. Ulus Cad. Yürekten Apt. No:125/1 Pamukkale / DENİZLİ / TÜRKİYE
Tel: (258) 212 80 97
Faks: (258) 213 87 84
info@gesifed.org.tr | www.gesifed.org.tr

Bizi Takip Edin :